Výhody byť single

Prečo sa stále ženiete za tým, aby ste mali frajera?

Čím skôr bola zadaná? Za každú cenu mala po boku nejakého muža? Prečo? Byť single má aj veľa výhod. Len o nich treba vedieť.

Sloboda

Keď ste single a bez záväzkov, máte neskutočnú voľnosť, ktorú nemá k dispozícii každý, ktoje v manželskom zväzku, alebo v pevnom vzťahu. Mimo svojej kariéry (alebo ak pracujete sami na seba ako ja), si môžete robiť čo len chcete. Kupovať jedlo aké chcete. Nábytok a všetko do kuchyne tak, ako sa vám zapáči. Kupujete si televízory, počítače, či mobily aké len chcete. Idete na dovolenku, kam chcete. Byt si zariadite tak, ako chcete. Chodíte si domov, ako sa vám zachce. Jete, kedy sa vám chce. Ostávate hore, keď ide v telke nejaký dobrý film dokedy len chcete. Vstávate, kedy sa vám len zachce. Spite aj do obeda, keď máte na to chuť. Nikto vám nekibicuje do toho, že dlho spíte. Členovia vašej rodiny vás nebudia, že potrebujú raňajky. Nedávajú vám svojím rinčaním riadu v kuchyni najavo, že je už čas postaviť sa z postele.

Keď ste boli zadaná roky a nebodaj v spoločnej domácnosti, je veľmi ľahké zabudnúť na pôžitok z toľkej voľnosti. Môže sa vám stať, že aj zabudnete, že to je vôbec možné. Denná rutina v partnerskom vzťahu sa neskutočne líši od toho, od tej voľnosti, čo ste zrazu „vyfasovali“.

Ak ste práve ukončili dlhodobý vzťah a bolesť z rozchodu, šok z toho, že ste znova sama vám bráni oceniť tú slobodu, ktorú ste práve nadobudli, nezúfajte. Po uplynutí pár týždňov, či mesiacov, v závislosti od toho, ako dlho ste boli spolu a aký ťažký bol váš rozchod, začnete si užívať slobodu. Ak sú to priam roky, čo ste nebola single, táto sloboda môže byť priam oživujúca. Prvé kroky ako single osoba sú vždy ťažké, a ak váš vzťah nebol práve ten najrúžovejší, bude určite pre vás priam neprirodzené robiť rozhodnutia sama, či konať podľa svojich potrieb a nie potrieb partnera. Pripravte sa na to, že váš mozog bude skákať do starých rutín myslenia každú sekundu, ale s časom stále s menšou frekvenciou. Pretože tá sloboda začne robiť svoju „prácu“ a vaše myslenie sa znova začne zaoberať len vami, a vašimi potrebami.

Ak je pre vás sloboda dôležitá, tak život bez partnera je vaša najlepšia voľba. Až kým nenájdete partnera, ktorý si cení slobodu aspoň tak ako vy. Nerobte si určite starosti z toho, že ste single. Niektorí jedinci nie sú stavaní na partnerský vzťah a to je tiež „okay“. Dôležitá je vaša spokojnosť so sebou samou.

Menej zodpovednosti a problémov

Ak sa rozhodnete nevydať a nemať deti, vyhnete sa neskutočne veľkej zodpovednosti a problémom. Uvedomujem si, že je veľmi veľa krásnych výhod mať rodinu, ktoré nikdy nezažijete, ak si vyberiete bezdetný život nezadanej ženy. Niektorí ľudia sú stvorení pre rodinný život. Ostatní sú stvorení na single život. Niekto je perfektne vybavený pre svadbu, niekto má strach pred takým záväzkom. Rozprávam o vhodnosti na rôzne druhy fungovania v živote. Pozrite sa do svojho srdca a povedzte si: „Som materiál na vydávanie sa, alebo radšej stará dievka? Som rodinná osôbka, alebo dobrodružná duša?“

Samozrejme je veľa problémov, s ktorými sa budete musieť vysporiadať ako single žena, ale určite je ich menej, ako keby ste bola vydatá a mala deti. Matematika nepustí a tá vraví, že počet ľudí, za ktorých by ste bola zodpovedná, je určite väčší ako jeden.

Kompletná kontrola nad vaším životom

Neexistujú žiadne 50 na 50 rozhodnutia, dohody, alebo odsúhlasovania, keď ste single. Všetky otázky riešite len vy a vy sama. Neexistujú zmeny v plánoch, zachádzky, kompromisy alebo ústupky. Všetko ide podľa vašich rozhodnutí každý deň, týždeň, mesiac a rok.

Keď vstávate v nedeľu ráno ako single osoba, všetko, čo máte naplánované pôjde tak, ako ste si to naplánovali. To isté platí, keď si plánujete kariéru, dovolenku, váš domov, alebo váš dôchodok. Neexistujú žiadne dohody, diskusie alebo debaty. Jednoducho všetko je podľa vás, len a len podľa vás.

Ak je pre vás dôležité mať plnú kontrolu nad sebou a ste spokojná, keď robíte všetky svoje rozhodnutia sama a za seba, tak život s podtitulkom single je presne pre vás. Ak mať komplet kontrolu nad sebou samou a nad svojimi rozhodnutiami nie je pre vás tak dôležité a radšej robíte rozhodnutia s partnerom, tak potom jednoznačne život v manželstve bude pre vás vhodnejší.

Existuje neskutočne veľa výhod prečo byť single. Prakticky by som mohol písať ešte ďalších 3000 slov o tom, koľko radosti je v živote, keď ste single. Ale tieto výhody, ktoré som akurát popísal sú tie najhlavnejšie. Užívajte si výhody byť single.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *