Umenie flirtovať

Je to smutné, ale je pravda, že väčšina vzťahov „skape“ od nudy. Dôverná znalosť plodí prehliadanie, či dokonca opovrhovanie. Vzťah, ktorý začal tancovaním, výbornými večerami a naháňaním sa po lúke, sa čoskoro stane pozorovaním vášho objektu túžby, ako si strihá nechty pri televíznej obrazovke. Alebo neromantickým zdvihnutím telefónu so slovami: „Čo chceš!?“.

Ďalšia pekná vetička je táto: páry, ktoré sa hrajú spolu aj ostanú spolu. Výskumy ukázali, že až 80% párov pri rozvode hovorí, že jednoducho sa rozišli ich životné cesty, pretože prestali zdieľať svoje spoločné aktivity. Romantiku vystriedala samoľúbosť, apatia a povinnosti.

Celý koncept toho, aby sa váš partner o vás zaujímal je v každodennom flirtovaní s ním. Skúste sa riadiť týmito pravidlami flirtovania:

F znamená flirtovať.

Väčšina ľudí prestane flirtovať hneď potom, ako sa dostane do vzťahu. Myslia si, že sú už konečne za vodou. Flirtovanie pomáha udržiavať vzťah čerstvým. Je to priateľské, je to zábava, a vášmu partnerovi to bude zaručene lichotiť.

L znamená láska.

Láska je nielen sexuálna, ale zahŕňa aj ukážky jemnosti, súcitu, milosti, chápania, náklonnosti a úcty voči vášmu partnerovi. Znamená to aj byť zdvorilý, galantný a milý. Nebuďte na partnera požadovačná – používajte slovíčka „prosím“„ďakujem“. Nekritizujte ho verbálne, ak urobí nejakú chybu. Verbálna kritika je naozaj anti-vzrušivá a prináša so sebou semiačka opovrhovania, ktoré môžu skončiť pasívno-agresívnym vyhýbaním sa sexuálnej aktivite.

Nemeňte hádky na silový boj, alebo „ego boj“. Určite si pravidlo, že nikdy nepôjdete do postele spať nahnevaní. Počítajte do desať predtým, ako otvoríte svoje ústa a zamyslite sa nad tým, či to, čo chcete povedať je naozaj niečo, čo pomôže vyriešiť váš problém. Uvedomte si, že váš partner je samostatná jednotka, nie je na vás závislý a nie je vaším vlastníctvom alebo niečím, čo môžete brať ako samozrejmosť. Vzťah si musíte zaslúžiť, a nie zdediť ako anglický titul „lorda“.

Denne doprajte svojmu partnerovi dostatok fyzického prejavu vašej náklonnosti. Niekde som čítal, že by ste nemali pustiť svojho partnera von z domu bez toho, aby ste mu dali bozk, ktorý trvá jednu celú minútu. Myslím si, že stačí aj pol minúty, ale je to krásny prejav vašej náklonnosti. Nenabehol vám úsmev na tvári, keď ste si predstavili mať denne takýto bozk na rozlúčku? Tak isto lichotenie je priam nutnosť vo vzťahu. Tá vám pomôže dosiahnuť všetko. Vyjadrite svoju náklonnosť k vášmu partnerovi malými darčekmi alebo drobnými láskavosťami.

I znamená intímnosť.

Keď obaja zaľahnete do spálne, vypnite televízor. Dajte si občas spoločný kúpeľ. Dotýkajte sa svojho partnera často a nikdy nevypínajte svoje komunikačné schopnosti len preto, aby ste ho tichom potrestali. Opätujte partnerovu predohru nech ste akokoľvek unavená. Aspoň milý úsmev ukáže, že si jeho snahu ceníte. Veľa ľudí si uvedomí, že ich partner nie je boxovací mech, do ktorého sa toho veľa zmestí a  znesie všetko. Väčšinou si to uvedomia až vtedy, keď ten partner už dávno nie je ich partnerom.

R znamená risk.

Absolútne nikdy sa neodovzdajte svojmu partnerovi natoľko, že si bude istý, že ho nikdy neopustíte. Stanovte si hranice. Je vhodné aby vedel, že v mori je veľa rýb a on nie je jediná. Nikdy to priamo nehovorte, ale udržujte sa v dobrej kondícii, fyzickej i psychickej, nech ste atraktívna aj pre ostatných chlapov.

Nerobte stále tie isté veci. Zmeňte svoju rutinu. Zmeňte svoj výzor. Vždy sa snažte zachovať určitý element prekvapenia a nepredvídateľnosti vo vašom vzťahu, aby bol váš partner vždy v strehu a rozmýšľal, čo môže prísť ako ďalšie. Samozrejme nie v negatívnom zmysle. Aj keď táto taktika sa vám môže zdať prekalkulovaná a manipulatívna, je to kľúčový koncept toho, aby ste udržali jeho záujem o vás „nažive“. To samozrejme neznamená, aby ste vytvárali žiarlivostné scény alebo ho porovnávali s vašimi predošlými milencami. To je bežná forma psychologického zneužívania, ktoré môže viesť k verbálnemu zneužívaniu, nedorozumeniam a aj fyzickému násiliu.

T znamená trvanlivý.

Neexistuje nič horšie ako klamár alebo podvodník. Hneď ako začne cyklus podvádzania, stane sa repetetívny a nezastaviteľný. V tom momente  ako jeden partner podvedie toho druhého je koniec. Neostávajte pri takej osobe ani o sekundu dlhšie. Partneri, ktorí voči sebe preukazujú neúctu, ale nemajú tú odvahu sa rozísť, si nezaslúžia ani poľutovanie. Nebojte sa zmeny, ak váš vzťah začne „zapáchať“.

Najlepšia cesta, ako udržať partnerove srdce, ktoré by pre vás tĺklo neustále, je snažiť sa o to, aby si vás identifikoval s myšlienkou vzrušenia. Ak si s vami bude spájať negatívne vlastnosti ako kontrolovanie, prílišné lipnutie na ňom, samoľúbosť alebo príliš veľa citovej istoty, spoločný vzťah nemá veľkú budúcnosť. Výborný nápad je zobrať vášho partnera pozrieť si hororový film alebo nejaký adrenalínový výlet, čím si zlepšíte váš sexuálny život. Je dokázané, že pri strachu vylučujeme tie isté chemikálie ako pri sexuálnej túžbe.

Nebojte sa flirtovať, nebojte sa tešiť, nebojte sa oceniť to, keď s vami bude flirtovať váš partner. Nie je to trápne, ale je to prejav jeho záujmu o vás. Tak prečo si to neužiť. A nezabúdajte, že to, čo je príjemné pre vás, je príjemné aj pre vášho partnera.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *