Randenie pre začiatočníčky

Neexistuje nič horšie, čo dokáže spôsobiť žalúdočné kŕče aj u najsebavedomejších žien, než je prvé rande. Väčšina žien bola vychovávaná získať mužské uznanie za každú cenu, no väčšinou sa stresujú pri nesprávnych veciach.

„Všimne si, že moje šaty nie sú podľa poslednej módy?“
„Nedala som si moc mejkapu?“
„Bude sa baviť na mojich vtipoch?“
„Som vôbec jeho typ?“

Samozrejme, prvý dojem sa zachová v pamäti dostatočne dlho.  Je dôležité neprehnať to, a nesnažiť sa byť niekým iným. Či už by to mala byť jeho ex alebo modelka ktorú obdivoval v magazíne pre pánov.

Prvé rande určite nie je miesto pre experimentovanie s účesom alebo novým tvarom obočia. Najdôležitejšia vec je byť pokojná a byť sama sebou. Hrať nejaké „hry“ počas prvého rande sa nevypláca. Nikto nechce randiť s nervóznym indivíduom alebo s niekým, kto sa príliš snaží ohúriť ostatných. Ak sa už pred rande rozhodnete, že sa budete baviť, tak sa pravdepodobne aj budete! Samozrejme sú rôzne kroky, ktorými si môžete prejsť a ukľudniť sa už pred rande, a tým sa tak uistiť, že nikomu nebude ublížené – hlavne vám nie!

Povedzte si aj svoje!
Je dôležité,  aby bolo vaše rande niečím, čo vás bude baviť. Ak váš partner navrhne ísť na bowling, a vy si neviete predstaviť vopchať nohu do topánok, kde už bolo určite viacej nôh ako na úrade práce, tak navrhnite alternatívu. Nikde nie je napísané, že to, čo povie chlap je vytesané do kameňa a nemenné. Chlapi ocenia spätnú väzbu od vás, dokážu sa nechať viesť v rámci nápadov, a vašej jemnej iniciatívy. Samozrejme, že sa chcú cítiť ako vodcovia, ale nebojte sa vyjadriť svoj názor či navrhnúť aktivitu. Napríklad kino je dobrý nápad, a hlavne horory. Strach a napätie zvyšujú adrenalín v krvi, a tým si on vo svojom mozgu asociuje vzrušenie práve s vami.

Bude nás to baviť oboch!
Ak vám myšlienka na rozhovor s mužom, ktorého prakticky nepoznáte, naháňa zimomriavky, tak navrhnite činnosť, pri ktorej budete zamestnaní obaja. Ako napríklad prechádzka parkom či výlet na nejaký športový zápas, či hranie šípok. Vyberte si niečo, čo bude zábavou pre vás oboch. Týmto prakticky vymažete myšlienku, že úspech spoločného rande bude závisieť od vás. Rande má byť príjemným zážitkom pre vás oboch, a nie len pre neho. Vaša spokojnosť je tak isto dôležitá ako tá jeho.

Pozor na experimenty!
Pozor neprežeňte to s nápadom asociácie vzrušenia s vašou osobou. Prvé rande určite nie je miesto pre spoločný zoskok padákom, držiac sa za ruky. Ani veľký experiment s reštauráciami nie je vhodný. V prípade nevhodného jedla a následných bolestiach žalúdka si určite rande neužijete tak, ako pri zabehnutej večeri v „reštike“ za rohom.

Smiech a dobrá nálada
Počas rande sa snažte užívať si moment a nechať sa unášať dobrou náladou. Prakticky sa môže stať hocičo, počnúc vyliatym vínom na biele šaty, lenivým čašníkom, defektom alebo aj prepadom v temnej uličke. Snažte sa zachovať zmysel pre humor. Úsmev a dobrá nálada sú nákazlivé, a v tomto je priam radosť „nakaziť“ ľudí okolo seba.

Netreba všetko kritizovať
Jedna z najhorších vecí ktoré odrádzajú chlapov, je žena, ktorá nie je nikdy spokojná so svojím jedlom. Neustále vyjednáva s čašníkom o novej porcii, pretože to nie je presne tak, ako si ona predstavovala. On si to hneď pretransformuje vo svojej mysli na to, že presne takto „zhýčkano“ budete hodnotiť aj jeho. Chlapi nechcú mať pri stole „ufrfľanú“ paničku, či „mamkinu dvojníčku“, ktorá im diktuje, čo si majú objednať a čo nie, keďže to je nezdravé.

Nechajte svoje problémy doma!
Prvé rande v žiadnom prípade nie je správny čas „predebatiť“ vášho bývalého priateľa, ktorý vás podviedol, alebo matku alkoholičku, či psycho šéfa. Tento chlap má byť predsa váš potencionálny milenec a nie váš terapeut. Ak sa cítite pod psa, tak v žiadnom prípade nevychádzajte z domu, iba ak zavretím dverí nahodíte úprimný úsmev a aktívne sa zaslúžite o to, aby ste si rande užili. V opačnom prípade ostaňte doma, pretože chlapi to vycítia, aj keď možno nebudú vedieť, čo sa deje, ale na to má len málo chlapov „čuch“, a tobôž už nie na prvom rande, keďže sa ešte ani nepoznáte.

Prejavte záujem!
Jedna z istých ciest, ako si získať mužovu pozornosť je venovať mu veľa pozornosti. Namiesto toho aby ste rozprávali o sebe, pýtajte sa ho veľa otázok. Muži milujú, ak sa ženy o nich zaujímajú, a hlavne o ich prácu. Samozrejme, dajte si pozor, aby ste nepôsobili ako na výsluchu, lebo sa budú cítiť ohrození tým, že ste moc osobná a hrabete sa tam, kam nemáte. Pýtať sa príliš abstraktné otázky ako napríklad: „Keby si bol balón, akú farbu by si mal?“ tiež nemá miesto na prvom rande. Hlavný smer na prvom rande je napomôcť tomu, aby sa cítil pohodlne, a nie aby dostal len výsledok testu či prešiel alebo prepadol po vašom kvíze.

Buďte tolerantná!
Pozor na fajčenie! Rešpektujte jeho požiadavky a buďte tolerantná. Ak nenávidí fajčenie, tak určite nebude nadšený z posedenia v zafajčenom bare. Fúkať obláčiky do jeho tváre určite neurobí naňho taký dojem, ako to, že si zapálite v závetrí, aby naňho nefúkal vietor dym. Ak ste nefajčiarkou vy, určite sa nenechajte obmedzovať jeho fajčením, a skúste nájsť kompromis.

Všeobecný rozhľad
Určite by ste mali byť všeobecne informovaná, čo sa deje vo vašom okolí a vo svete. Je veľká šanca, že váš partner sa vás spýta nejakú malú otázku, a vy sa zahanbene budete pozerať radšej vedľa, pretože neviete, že minulý týždeň zasiahlo Thajsko cunami. Chlapi, aby prelomili ľady, radi rozprávajú o správach a tým aj nepriamo zisťujú vašu inteligenciu.

Účet
Ak príde na platenie účtu, nevyťahujte okamžite peňaženku. Väčšina chlapov v rámci gentlemanského kódexu bude chcieť zaplatiť za celé vaše rande, vrátane vstupeniek do kina. Ak sa nehrnie do platenia účtu, nebuďte úplne presná v rozrátavaní toho, kto mal čoho koľko a ako si podelíte účet. Jednoducho zaplaťte polovicu a neriešte to, aj keď mal o 5 pohárov vína viac než vy.

Odtiaľ potiaľ!
Nech bolo vaše rande nudnejšie ako zvyknete mávať, snažte sa vydržať do konca. Keď začne byť váš spoločník opitý, alebo sa začne správať nemiestne, snažte sa byť kolegiálna a vydržať pokiaľ vás nevysadí pred vaším domom. V opačnom prípade sa pekne zdvorilo zdvihnite a s pozdravom odíďte. Žiadny chlap nie je hodný toho, aby ste zatínali zuby nad jeho rečníckym prejavom, či zápachom z úst, alebo nebodaj nedostatkom slušného správania  voči vám, alebo okoliu. Máte svoje štandardy, a tie v žiadnom prípade nepodliezajte. Chlap musí nastavenú latku preskočiť s veľkou rezervou a nie podliezť. Vy máte svoju vlastnú cenu, a pod cenu nepôjdete.

Spoločenský život
Jedna z veľkých chýb ktorú ženy robia je, že randia iba s jedným chlapom. Randite s čo najviac chlapmi ako je len možné. Ste spoločenská a chcete mať v živote zábavu. Je to veľký omyl myslieť si, že ak s niekým randíte, tak ste „spolu“ či nebodaj „zadaná“. Prijmite žiadostí o rande koľko len môžete a zvládate. „Ako chcete spoznávať nových ľudí, keď ste stále zatvorená doma?“ Verte mi, pokec.sk nie je v žiadnom prípade to správne riešenie. Život medzi ľuďmi je práve to, čo vás urobí atraktívnou. Muži si sami všimnú, že máte aj svoj vlastný spoločenský život. Chlapi si to nechcú priznať, ale páčia sa im ženy, u ktorých musia trošku zabojovať, aby si získali jej pozornosť.

Druhý dôvod prečo randiť, s čo najviac osobami, je, že vám to zabráni vidieť jedného chlapa ako „lásku vášho života“. Čím viacej mužov poznáte, tým viacej si viete porovnávať, ktorý je použiteľný a kto má o vás reálny záujem. Je dôležité mať „šajnu“ o tom, aký vôbec chlapi sú. Tu platí princíp zo socializmu: „Ak máte v Tuzexe na výber len jeden televízor, tak si môžete vybrať len ten, pretože nemáte inú možnosť a ani žiadny iný nepoznáte.“ A tým pádom je ten televízor dobrý. Princíp nedostatku. Preto ste spokojná, že máte aspoň ten jeden televízor. S chlapmi je to rovnaké. Čím viacej randíte, tým viacej poznáte chlapov, a viete, čo od nich očakávať, a čo môžete aj dostať. V románoch Rosamunde Pilcherovej chlapi nie sú až takí reálni ako tam vonku.

Samozrejme nepreháňajte to s vaším „spoločenským“ životom. Veľa žien už len pri predstave randiť každý večer prevracia oči. Určite by to nebolo pre všetky to pravé orechové a systém „drtiť“ počty s vedomím, že raz nájdete toho pravého, tiež nemá zmysel. Lezie to do peňazí a určite toľko energie nemáte nazvyš. Je dôležité nájsť si v tomto mieru. Ani jeden extrém nie je vhodný, ale určite sa oplatí snažiť sa a spoznávať stále nových ľudí.

 

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *