Ako prežiť druhé rande

Experti na randenie hovoria, že kým dostanete od čašníka prvý drink, ON sa už pravdepodobne rozhodol, či vás pozve na druhé rande alebo nie. Ak vás pozýva niekto opakovane na rande, uvedomte si, že váš osud bol rozhodnutý už dávno predtým, ako ste dostali ten krásny telefonát s pozvánkou ísť znova von.

Druhé rande je považované za druhú šancu urobiť druhý (a samozrejme lepší) dojem.

Dostávate druhú šancu na to ukázať, že viete byť aj uvoľnenejšia. Druhá vychádzka tak môže byť viac o zábave, a možnosti sa lepšie spoznať. Nemáte čo pokaziť, ak to bude znova jednoduché rande, ako je napríklad večera alebo kino. Ale, ak sa na to pozriete s väčšou fantáziou, môžete zvýšiť u partnera svoje šance na väčšiu vášeň voči vám.

Skúste z vášho partnera „vytiahnuť“ jeho vnútorné dieťa. Vezmite ho napríklad na kolotoče do zábavného parku, kde sa obaja môžete napchať cukrovou vatou a hotdogmi a užiť si zábavu na kolotočoch či aspoň šmýkačkách. Chlap je veľmi hravý a ak sa s vami bude cítiť dostatočne v pohode, tak si užijete prekrásne rande. Navrhnite piknik niekde v parku, choďte na blší (nie bežný) trh, alebo sa do starožitníctva poobzerať či sa tam nenájde niečo do vašej domácnosti. Pozor ale na dĺžku trvania vášho výletu do ríše nákupov. Chlapi sú na to priam alergickí. Nekonečné vyberanie a skúšanie či prehrabávanie sa v obrovských krabiciach so šatami v nádeji, že nájdete z toho šálu, aj inú farbu, je priam zabijak zábavy a tým aj následne jeho radosti z vašej prítomnosti. Aj keď väčšina chlapov zo zdvorilosti a vidiny krajšieho konca ako začiatku, to s vami pretrpí aj dve hodiny. Ich prevracanie očami a nesústredený pohľad po okolí je veľmi dobré znamenie, že ste to už prehnali. Preto sa tomuto vyvarujte a svoje nákupy udržte na serióznej úrovni. Všeobecné pravidlo – pol hodina je únosná hodnota, hodina už je škrípanie zubami.

Ako predvídavá žena, by ste sa vždy mala spýtať, kam sa ide na druhé rande, aby ste sa vedela adekvátne obliecť. Nie je nič horšie, ako keď sa nahodíte do značkových šiat, a skončíte v staničnom bufete pri pozeraní priameho prenosu futbalového zápasu. Ak si nie ste istá, oblečte sa predvídavo a obujte si športovejšie topánky (iba pre prípad, že navrhne prechádzku v nie moc priaznivom teréne pre podpätky). Najdôležitejšia vec počas každého rande je, aby ste sa cítila sebavedomo, a samozrejme pohodlne. Nech vyzeráte akokoľvek očarujúco, nikdy neočaríte chlapa tým, že sa budete celý večer snažiť mať zatiahnuté brucho, aby ste nevyzerali tlsto v tých prekrásnych večerných šatôčkách. Ak on zaťahuje svoje brucho, a snaží sa urobiť za každú cenu dojem, nechajte ho vydýchnuť a s humorom mu to spomeňte, že ste si to všimla, ale poteší vás viacej, ak sa bude venovať vám, a nie udržaniu svojej „štíhlej“ línie.

Druhé rande je vaša veľká šanca si s ním trošku viacej zaflirtovať. Flirtovanie oživuje každý vzťah a udržuje ho „čerstvým“. Je to priateľské a lichotí to každému partnerovi. Neoplatí sa však flirtovať s ostatnými mužmi na okolí, pretože to vzbudí v chlapovi len pochybnosti o samom sebe, či je vôbec postačujúci pre vás, alebo zrodí sa myšlienka o vašom „sukničkárstve“ a v tom prípade tretie rande ostane len ako vaše zbožné prianie, a budete rozmýšľať, kde ste spravila chybu.

Určite sa smejte na partnerových vtipoch, a sem – tam mu dajte dobre mierený kompliment. Váš nefalšovaný smiech je krásnym demonštrovaním toho, že sa vám páči, a cítite sa v jeho prítomnosti bezpečne. Nezahŕňajte ho však veľkým množstvom komplimentov, pretože to bude brať tak, ako keby ste sa veľmi snažili. Správny kompliment v správny čas dokáže divy.

Napríklad pochvala za výber peknej kravaty, či kompliment za gentlemanstvo pri stole v podobe odtiahnutej stoličky. Buďte zdvorilá a milá. Nikdy neurobte chybu, že ho budete kritizovať za niečo, čo urobil, či povedal, a hlavne nie pred ostatnými. Je zatiaľ príliš skoro na to, aby ste bola osobnejšia. Ak sa k tomu dostanete, na jeho prevýchovu budete mať celý zvyšok života. Zatiaľ určite vypusťte komentáre tipu: „Ejha, konečne si si vytrhal obočie!“ Ak máte nejakú nezhodu akéhokoľvek druhu, nesnažte sa to premeniť na silový boj kto z koho. Obráťte to na humor, a skúste sa dohodnúť na tom, že ste sa nezhodli.

Buďte otvorená a prístupná na partnerovu láskyplnú predohru. Prijímajte všetky gestá fyzickej náklonnosti a adekvátne ich aj oplácajte. Väčšinou začne chlap s lichôtkami a urobí prvý krok ku fyzickému zblíženiu. No nikde nie je napísane, že to nemôže urobiť aj žena, a začať intímnejší kontakt. Je to dôkaz jej sebavedomia a jej spokojnosti v jeho spoločnosti. Neriaďte sa tým staromódnym zvykom, že chlap musí všetko začínať, pretože možno nevie až tak dobre vo vás čítať, a takto sa pripravujete o krásne pocity z dotykov len preto, že vy si myslíte, že ste vyslala signálov dosť a je teraz rada na ňom. Je len veľmi málo chlapov, čo vedia dobre čítať ženské signály. Nespoliehajte sa na to, že ON je práve ten odborník.

Ak sa váš partner uhne, alebo sa bráni dotykom, je to znak toho, že nemá o vás sexuálny záujem a z nejakého dôvodu (napríklad aj z prehnanej zdvorilosti) si chce s vami zahrať hru na skrývačku. Ak sa to stane, tak letmo vyjadrite svoje sklamanie, zdvorilo sa rozlúčte a choďte domov. Ak chlap odmieta fyzický kontakt, tak je to len náznak nejakej vnútornej poruchy, a priam „lopatistický“ signál, že nie je na vzťah vôbec použiteľný. Na svete je veľa chlapov, ktorí si vás môžu pomýliť so svojim terapeutom, rodičom, či sestričkou.

Keďže ste stále single, neurobte tú chybu, že sa plne odovzdáte svojmu partnerovi. Nezabúdajte, že toto je ešte len druhé rande. Ak preukáže náznak nezáujmu, dajte mu jemne najavo, že na svete behá pár miliárd chlapov a on nie je jediný borec, ktorý vás môže zachrániť od večnej samoty. Aj keď to znie trošku manipulatívne, je to určite jednoduchá finta, ako udržať medzi vami sexuálne napätie. To však neznamená, že musíte jeho kvality okamžite porovnávať so svojimi predošlými chlapmi, s ktorými ste mali tú česť dostať sa na druhé rande. Vytvárať žiarlivosť alebo úmyselne niekoho miasť určite nie je fair hra, a tak ako by ste vy nebola nadšená keby to urobil on, tak isto nebude nadšený ani on. To na rande nepatrí (a ani nikde inde do života).

A kedy sa s ním „môžete“ vyspať? Je to len čisto na vás, kedy sa budete cítiť na to pripravená, a budete mať ten pocit v žalúdku, že teraz je ten správny čas. Samozrejme, veľa ľudí si to rozdá už na prvom alebo druhom rande. Ale pamätajte si heslo zo socializmu: „Vždy pripravený!“ a buďte aj vy pripravená adekvátnou ochranou vo vašej kabelke.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *